Rozum


Piękno w fizyce, matematyce i biologii - jeden z wykładów z Copernicus Festival / PIĘKNO

Kanał prowadzony przez Centrum Kopernika jest baaardzo ciekawy, polecam!

NIeredukowalna złożoność

Film długi, ale warty obejrzenia dla tych, ktorzy zadają pytanie o wiarygodność biblii, historyczność postaci Jezusa Chrystusa,  czy Nowy testament i w ogóle całę Pismo jest wolne od błędów skoro mamy tylko kopie oryginału.  Dużo argumentów, dużo faktów, solidna analiza i odpowiedzi na te i inne ważne pytania. Bo jeśli Jezus  z Nazaretu nie istniał , jesli nie zmartwychwstał to daremna nasza wiara. 

Jest ponad 300 proroctw dotyczących osoby,  życia i działalności Mesjasza, nawet jego śmierci. Jakie jest prawdopodobieństwo wypełnia się tych proroctw w jednej osobie ?  

Unlocking the Mystery of Life
Film z polskimi napisami o inteligentnym projekcie - alternatywie dla teorii ewolucji.

Naukowy kreacjonizm a geologiczny zapis skamielin
trzy odcinki bardzo dobrej prezentacji... lektura podstawowa.

SKOMPLETOWANE SEMINARIUM KREACJONIZMU

Kilka odcinków skondesowanych informacji, do których sami byśmy nie dotarli ;) ale dzięki takim ludziom jak ten mamy podane na tacy. Same konkrety. Godne polecenia.

Nasz Układ słoneczny. Dowód na stwarzanie.
Spike Psarris, amerykański fizyk, były inżynier w wojskowych programach kosmicznych, który przedstawia prezentację „Nasz Układ Słoneczny. Dowód na stwarzanie”. Jest to jeden z jego 13 jego wykładów poświęconych astronomii. Ten był wygłoszony na Konferencji Kreacjonizmu w Seattle w 2006 roku:

O bajce, autorze i buntownikach, którzy nie chcą być sobą

...dobre :) Coś z produkcji Josha McDowella... Bystry gość :) Wwarto poczytać co napisał. Ma też ciekawe świadectwo swego nawrócenia. Polecamy!

Zakazana archeologia - Alfred Palla

Jeden z wykładów, więcej z tej serii również na YouTube.